Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

Aelyapi.com’da satışa sunulan ürünlerin hepsi stoklarımızda mevcuttur. Hafta içi saat 15:00’e kadar tamamladığınız siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.

Aelyapi.com, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en yüksek güvenlik sistemi olan 128 bit şifre sistemi ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan “Secure Sockets Layer” (SSL) teknolojisi kullanmaktadır. 128 bit SSL sertifikamız sayesinde kişisel bilgileriniz şifrelenerek güvenlik altına alınır; şahsi ve kredi kartı bilgilerinizin üçüncü şahısların eline geçmesi engellenmiştir. Kredi kartı bilgileriniz bankalara şifreli bir şekilde gönderilmektedir ve Aelyapi.com tarafından kaydedilmez. Tüm kredi kartı işlemleri ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili Banka ve benzeri Kart Kuruluşları’nca online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir.

Toptan satış talepleriniz ile ilgili [email protected] e-mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anasayfamızda yer alan “Üye Ol” linkine tıklayıp, açılan sayfadaki bilgileri doldurarak hemen üye olabilirsiniz.

Üye girişi yapamamanızın birkaç nedeni olabilir:

1. E-mail adresinizi yanlış giriyor olabilirsiniz. Eğer kayıt olduğunuz e-mail adresinizi hatırlamıyorsanız; yeniden kayıt olabilir veya [email protected] e-mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2. Şifrenizi yanlış giriyor olabilirsiniz. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız; “Üye Girişi” bölümündeki “Şifremi Unuttum” seçeneğini tıklayınız. Şifre sıfırlama linkiniz üye olurken kullandığınız e-mail adresinize gönderilecektir.

3. Eğer hem e-mail hem de şifrenizi doğru girdiğiniz halde hesabınıza giriş yapamıyorsanız [email protected] e-mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üye girişi için kullandığınız şifrenizi unuttuğunuzda, anasayfamızda yer alan “ÜYE GİRİŞİ” bölümündeki “Şifremi Unuttum” seçeneğini tıklayınız. Şifre sıfırlama linkiniz üye olurken kullandığınız e-mail adresinize gönderilecektir.

Üyeliğinizi iptal etmek için [email protected] e-mail adresine iptal talebinizi göndermeniz yeterlidir.

Aelyapi.com’dan verdiğiniz siparişlerin zamanında ve eksiksiz olarak adresinize gönderilebilmesi için teslimat ve fatura adresinizin doğru olduğundan emin olmalısınız. Fatura adres bilgileri, tarafımızca faturalama işlemi gerçekleştikten sonra değiştirilemez.

Alışverişinizi kolaylaştırmak için sepetinize eklediğiniz ürünler siz silmediğiniz ve tükenmediği takdirde sepetinizde görünmeye devam eder. Aelyapi.com üyelerinin fırsatlardan eşit şekilde yararlanabilmesi için alışveriş sepetinizde bulunan ürünler size rezerve edilmez. Ürün sepetinizde olsa da sizin adınıza rezerve edilmediğinden ürünün tükenme ihtimali bulunmaktadır.

Aelyapi.com’dan vereceğiniz siparişlerin ödemesini kredi kartıyla online olarak yapabilirisiniz.

Kapıda ödeme ve Havale/EFT seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Sitemizde kredi kartı ödeme sistemi olarak Dünya’da 13 ülkede faaliyet gösteren 15.000’den fazla site tarafından kullanılan PayU Güvenli Ödeme Sistemi kullanılmaktadır. Aelyapi.com’dan yapacağınız alışverişlerde VISA ve MasterCard kredi kartları ile ödemelerinizi PayU Ödeme Sistemi ile güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Önemli Uyarı: PayU Ödeme Sistemleri altyapısını kullanan sitelerden yapacağınız alışverişlerde eğer Akbank veya Yapı Kredi kartlarını (banka veya kredi kartı) kullanırsanız bu alışverişlere istinaden ekstrenizde “işyeri adı” kısmında “PayU_TR-Web Sitesi Adı” yer alacaktır; bunun dışında kullandığınız kartlarda ise bu alanda “PayU Ödeme Hizmetleri” ifadesini göreceksiniz.

Sitemizde kredi kartı ödeme sistemi olarak Dünya’da 13 ülkede faaliyet gösteren 15.000’den fazla site tarafından kullanılan PayU Güvenli Ödeme Sistemi kullanılmaktadır. Bu sistemde Bonus, World, Axess, CardFinans, Maximum ve Paraf kartlarına sahipseniz 9 aya kadar kredi kartınıza taksitte alışveriş yapabilirsiniz.

Önemli Uyarı: PayU Ödeme Sistemleri altyapısını kullanan sitelerden yapacağınız alışverişlerde eğer Akbank veya Yapı Kredi kartlarını (banka veya kredi kartı) kullanırsanız bu alışverişlere istinaden ekstrenizde “işyeri adı” kısmında “PayU_TR-Web Sitesi Adı” yer alacaktır; bunun dışında kullandığınız kartlarda ise bu alanda “PayU Ödeme Hizmetleri” ifadesini göreceksiniz.

Sitemizde kredi kartı ödeme sistemi olarak Dünya’da 13 ülkede faaliyet gösteren 15.000’den fazla site tarafından kullanılan PayU Güvenli Ödeme Sistemi kullanılmaktadır. Bu sistemde Bonus, World, Axess, CardFinans, Maximum ve Paraf kartlarına sahipseniz 9 aya kadar kredi kartınıza taksitte alışveriş yapabilirsiniz. Aelyapi.com’da Bonus, World, Axess, CardFinans, Maximum ve Paraf kredi kartları ile yapacağınız taksitli ödemeler için herhangi bir vade farkı uygulanmamaktadır.

Önemli Uyarı: PayU Ödeme Sistemleri altyapısını kullanan sitelerden yapacağınız alışverişlerde eğer Akbank veya Yapı Kredi kartlarını (banka veya kredi kartı) kullanırsanız bu alışverişlere istinaden ekstrenizde “işyeri adı” kısmında “PayU_TR-Web Sitesi Adı” yer alacaktır; bunun dışında kullandığınız kartlarda ise bu alanda “PayU Ödeme Hizmetleri” ifadesini göreceksiniz.

Kredi kartı ile ödeme yapmaya çalışıyor ve başarılı olamıyorsanız öncelikle bankanızdan, kredi kartınızın internet kullanımına açık olup olmadığını öğrenin. Eğer kartınız internet kullanıma açık ise; kredi kartı limitinizin, yapmak istediğiniz alışveriş için yeterli olup olmadığından emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinizin, eksiksiz ve doğru olup olmadığını kontrol ediniz. Ödeme yapmaya çalıştığınız kredi kartının son kullanma tarihinin geçmemiş olduğundan emin olunuz. Belirtilen bu şartların tümünü sağladığınızı düşünüyorsanız ve ödeme denemelerinizde başarılı olamıyorsanız, lütfen kısa bir süre bekledikten sonra işleminizi tekrar gerçekleştirmeyi deneyiniz. Sorunun devam etmesi halinde [email protected] e-mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hafta içi saat 15:00’e kadar tamamladığınız siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Hafta içi saat 15:00’ten sonra tamamlanan siparişleriniz, bir sonraki gün kargoya teslim edilmektedir. Cuma günü saat 15:00’den sonra verdiğiniz tüm siparişler takip eden Pazartesi günü işleme alınmaktadır. Hafta sonları tamamlanan siparişleriniz ise ilk iş gününde kargoya teslim edilmektedir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır. Olası sorunlarda tarafınıza telefon ya da e-mail yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

Siparişiniz kargo şirketi tarafından 09:00 – 18:00 olan mesai saatleri içerisinde (hafta içi ve Cumartesi) belirtmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilmektedir.

Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, siparişiniz en yakın kargo şubesine teslim edilir ve size bir bilgi notu bırakılır. 3 gün içinde paketinizi belirtilen şubeden almanız gerekmektedir. Aksi takdirde siparişiniz Aelyapi.com’a iade edilir. İade edilen siparişinizin tekrar gönderilmesini 2 iş günü içinde talep edebilirsiniz. Bu durumda kargo bedeli sizden yeniden talep edilecek ve siparişiniz karşı ödemeli olarak adınıza tekrar sevk edilecektir.

Herhangi bir siparişi iptal etmek istediğinizde [email protected] e-mail adresine siparişin numarasını ve iptal talebinizi bildirerek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer siparişiniz “Kargoya Verildi” durumundaysa siparişinizi iptal değil iade edebilirsiniz.

Siparişinizin iptali gerçekleştirildikten sonra bedel iadesi için bankanıza talimat verilmektedir. Bankanıza bağlı olarak talimatı takip eden 1-7 iş günü içinde ürün bedeli kredi kartınıza aktarılmaktadır. Tamamen bankanızla ilgili bedel iadesi sürecinde Aelyapi.com’un bankanıza müdahale hakkı bulunmamaktadır.

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde ürünün faturası ile birlikte, aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde iadesini gerçekleştirebilirsiniz. Fatura tarihi 30 günü geçmiş olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Satın almış olduğunuz ürünü; ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla iade edebilirsiniz. İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir.

İade edeceğiniz ürünü orijinal faturası ile birlikte, kullanılmamış ve hasar görmemiş şekilde Yurtiçi Kargo ile AEL Yapı iade adresine karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo şirketi haricinde farklı kargo şirketlerinden gelen karşı ödemeli gönderilerin kargo ücreti size aittir. Faturasız gönderilen iade ve değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmemektedir.

İade ettiğiniz ürün bize ulaştığında size e-mail ile bilgi verilecektir. Herhangi bir sorunuz olduğu takdirde [email protected] e-mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İade Adresimiz:
AEL Yapı ve Otomotiv Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti
Ragıp Gümüşpala Caddesi No:29
Eminönü, İstanbul

Ürününüz iade adresimize ulaştıktan sonra ekibimiz tarafından incelenmektedir. İadesi kabul edilen ürünün bedeli 5 iş günü içerisinde alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartınıza iade edilir. Kredi kartınıza ürün iade bedeli bankanız tarafından 8 iş günü içinde yapılmaktadır. Tamamen bankanızla ilgili bedel iadesi sürecinde Aelyapi.com’un bankanıza müdahale hakkı bulunmamaktadır.

İade edilen ürün siparişlerinizde eğer herhangi bir indirim kodu kullanmış iseniz indirim kodunuz, iadenizin bize ulaşmasından ve onaylanmasının ardından tekrar geçerli olacaktır.