Teslimat ve İade Şartları

TESLİMAT VE İADE ŞARTLARI

TESLİMAT
Hafta içi saat 15:00’e kadar tamamladığınız siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Hafta içi saat 15:00’ten sonra tamamlanan siparişleriniz, bir sonraki gün kargoya teslim edilmektedir. Cuma günü saat 15:00’den sonra verdiğiniz tüm siparişler takip eden Pazartesi günü işleme alınmaktadır. Hafta sonları tamamlanan siparişleriniz ise ilk iş gününde kargoya teslim edilmektedir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır. Olası sorunlarda tarafınıza telefon ya da e-mail yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

SİPARİŞ İPTALİ
Herhangi bir siparişi iptal etmek istediğinizde [email protected] e-mail adresine siparişin numarasını ve iptal talebinizi bildirerek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer siparişiniz “Kargoya Verildi” durumundaysa siparişinizi iptal değil iade edebilirsiniz.

Siparişinizin iptali gerçekleştirildikten sonra bedel iadesi için bankanıza talimat verilmektedir. Bankanıza bağlı olarak talimatı takip eden 1-7 iş günü içinde ürün bedeli kredi kartınıza aktarılmaktadır. Tamamen bankanızla ilgili bedel iadesi sürecinde Aelyapi.com’un bankanıza müdahale hakkı bulunmamaktadır.

ÜRÜN DEĞİŞİMİ
Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde, beden ve renk değişimi yapabilirsiniz. Tarafınızdan kullanılmış veya tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ve ürünlerin değişimi kabul edilmemektedir. Değişim için talep edilen ürün stoklarda mevcut değil ise ücret iadeniz yapılmaktadır.

İADE

İade Süresi
Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürününüzü iade edebilirsiniz.

İade Koşulları
Ürün teslim alındığı haliyle iade edilmelidir. Tarafınızdan kullanılmış veya tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ve fatura tarihi 30 günü geçmiş olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade İşlemleri
Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde ürünün faturası ile birlikte, aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde iadesini gerçekleştirebilirsiniz. Fatura tarihi 30 günü geçmiş olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Satın almış olduğunuz ürünü; ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla iade edebilirsiniz. İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir.

İade edeceğiniz ürünü orijinal faturası ile birlikte, kullanılmamış ve hasar görmemiş şekilde Yurtiçi Kargo ile AEL Yapı iade adresine karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo şirketi haricinde farklı kargo şirketlerinden gelen karşı ödemeli gönderilerin kargo ücreti size aittir. Faturasız gönderilen iade ve değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmemektedir.

İade ettiğiniz ürün bize ulaştığında size e-mail ile bilgi verilecektir. Herhangi bir sorunuz olduğu takdirde [email protected] e-mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İade Adresimiz:
AEL Yapı ve Otomotiv Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti
Ragıp Gümüşpala Caddesi No:29
Eminönü, İstanbul

İade Gönderimi
İade kargo ücreti Aelyapi.com’a aittir. İadelerinizi Yurtiçi Kargo şirketi ile iade adresimize karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Yurtiçi Kargo şirketi haricinde farklı kargo şirketlerinden gelen karşı ödemeli gönderilerin kargo ücreti size aittir.

İade Süreci
Ürününüz iade adresimize ulaştıktan sonra ekibimiz tarafından incelenmektedir. İadesi kabul edilen ürünün bedeli 5 iş günü içerisinde alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartınıza iade edilir. Kredi kartınıza ürün iade bedeli bankanız tarafından 8 iş günü içinde yapılmaktadır. Tamamen bankanızla ilgili bedel iadesi sürecinde Aelyapi.com’un bankanıza müdahale hakkı bulunmamaktadır.

İade Bedeli
İadeniz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde olacaktır. Ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde ürün bedeli bankanız tarafından taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür; Aelyapi.com tarafından değil bankanız tarafından belirlenmiştir. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlem bankalara göre değişmektedir ve yaklaşık 10 iş günü içinde ekstrelerinize yansır.

İade edilen ürün siparişlerinizde eğer herhangi bir indirim kodu kullanmış iseniz indirim kodunuz, iadenizin bize ulaşmasından ve onaylanmasının ardından tekrar geçerli olacaktır.